6. Uluslararası Antalya Uluslararası Kum Festivali başlıyor.

by BDK on 28/05/2012

Post image for 6. Uluslararası Antalya Uluslararası Kum Festivali başlıyor.

Bu yıl 6. kez düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali “SANDLAND”in resmi açılışı 2 Haziran’da yapılacak.

Global Design Art Works tarafından düzenlenen ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Antalya Tanıtım Vakfı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin de aralarında bulunduğu pek çok kurum ve kuruluş tarafından desteklenen festival; alan genişliği, katılan sanatçı sayısı ve kullanılan kum miktarı gibi özellikleriyle dünyanın en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer alıyor.

Solo ya da 2-3 kişiden oluşan ekipler halinde çalışan kum heykeltıraşları, sadece su ve kum kullanarak, ton ağırlıkta, metrelerce uzunluk ve yükseklikte, devasa yüzlerce kum heykele imza attılar.

Antalya’nın dünyaca ünlü Lara Sahil Bandı’nda 7 bin metrekare alanda, yaklaşık 10 bin ton nehir kumu kullanılarak, dünyanın birçok ülkesinden katılan profesyonel kum heykel sanatçılarının yaklaşık 3 hafta süren performansları neticesinde yaratılan muhteşem eserler her gün 10.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Bu yılki teması “Hollywood 2″ olarak belirlenen festival aynı zamanda pek çok ilginç aktivite ve etkinliğe de ev sahipliği yapacak. Her yaştan ziyaretçinin katılabileceği atölye çalışmalarında, katılımcılar heykeltıraşlar eşliğinde bu ilginç sanatla tanışıp kendi eserlerini ortaya koyacaklar.  Kum Heykel Festivali özel workshop alanlarının yanı sıra açık hava bowling platformu, mini çocuk parkı, mini golf sahası, dev satranç tahtası, atv safari, paramotor paraşüt ve benzeri etkinliklerin yer aldığı festival alanı ziyaretçilere unutamayacakları bir gün geçirebilme fırsatı sunuyor.

Led aydınlatma sistemi ile ışıklandırılan devasa boyuttaki heykellere tema çerçevesinde yayınlanan müzik eşlik edecek. Festivalde ayrıca her gece heykellerin yapım aşamaları sinevizyon gösterimi yapılacak.

Ayrıntılı bilgi ve festival fotoğraflarına SANDLAND’in internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yer: Lara Plajı, Antalya
Tarih: 2 Haziran- 29 Ekim 2012
Ziyaret saatleri: 10.00-23.00
İletişim: 0506 755 40 54; info@larasandland.com

Leave a Comment

Previous post:

Next post: