Aramızda Bebek Var

by BDK on 01/06/2012

Post image for Aramızda Bebek Var

Prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapan ve geçtiğimiz aylarda İstanbul Film Festivali’nde de gösterilen “Aramızda Bebek Var / A Happy Event” bugün gösterime girdi.

Eliette Abecassis’in otobiyografik romanından uyarlanan; sıcak olduğu kadar eğlenceli hikayesiyle izleyecinin beğenisini kazanan “Aramızda Bebek Var”, ünlü Fransız yönetmen Rémi Bezançon’un üçüncü uzun metrajlı filmi

.

Hayatımı tepetaklak etti, köşeye sıkıştırdı beni, sınırlarımı zorladı… Dibine kadar kendimden vazgeçmeyi, şefkati ve fedakârlığı öğretti bana. Peki, annem bana bunları niye hiç anlatmadı? Niye kimse bu konudan bahsetmiyor?

İlk çocuklarının doğumuyla birlikte tasasız hayatları kesintiye uğramış genç bir çiftin öyküsünü anlatan “Aramızda Bebek Var”, genç bir annenin günlüğünden hareketle aşk, bağlılık, annelik, ve fedakarlık üstüne bir portre çiziyor.

Barbara ve Nicolas beraber çok mutlu olan ve çocuk yapmaya karar veren bir çifttir. Anne olmak daha çok Barbara’nın fikri olsa da, baba olmanın heyecanı Nicolas’ı da sarar. Barbara hamileliği süresince bedenen ve ruhen bir çok değişim yaşar. Bebek sahibi olmanın çift üzerindeki etkisi doğumdan sonra daha çok hissedilir. İki insan arasındaki yoğun bir beraberliğin kişileri nasıl ve nereye kadar değiştirebileceğini sorgulayan farklı bir öykü.

Filmin künyesi

Adı: Aramızda Bebek Var
Özgün Adı: A Happy Event
Tür: Romantik / Komedi
Yönetmen: Rémi Bezançon
Oyuncular: Louise Bourgoin, Pio Marmaï
Yapım: Fransa / 2011
Gösterim Tarihi: 1 Haziran 2012
Dağıtımcı: Tiglon

Leave a Comment

Previous post:

Next post: