Çocuk – Sanatçı Karşılaşmaları Atölyeleri Sergisi: Oyun-cak

by BDK on 05/06/2012

Post image for Çocuk – Sanatçı Karşılaşmaları Atölyeleri Sergisi: Oyun-cak

Çukurcuma mahallesindeki komşu çocuklar ile gönüllü sanatçılar bu sene üçüncü kez Hayaka Artı‘da bir araya geldiler. “Karşılaşmalar 3: Oyun-cak” adını taşıyan sergide sene boyunca yapılan bu karşılaşmalar sonucunda ortaya çıkan oyun-işler yer alıyor.

Oyun, modern toplumlarda hala serbest zaman kavramı ile ilişkilendirilir ve hala bir özgürlük alanı olarak varsayılır. Toplumsal üretim, faydacılık, bireysel saçmalık veya meczupluktan ayrı bir yeri vardır. Sanatçı yaratma sürecinde oyun oynar. Çocuk ise oyun aracılığıyla yaşadığı dünya ile ilişkisini sorgular, yeniden kurgular. Oyun ve sanat birbiriyle iç içe geçtiğinde neler olur?

Katılan Sanatçılar: Dilara Akay, Rafet Arslan, Figen Aydıntaşbaş, cins, Irmak Canevi, Nur Çelik, Julia Feyrer, Tina Fischer, Eda Gecikmez, Christina Maria Kulot, Hande Kutlu, Şiir Özbilge, Tuna Poyrazoğlu, Leyla Sakpınar, Gonca Sezer, Semiramis Sokul, Merve Şendil ve Sigrun Drapatz yönetiminde Berlin “Raisins in Tophane”.

“Karşılaşmalar 3: Oyun-cak” çocuk – sanatçı Karşılaşmaları atölyeleri sergisi 15 Haziran 2012 tarihine kadar Çukurcuma’daki Hayaka Artı’da izlenebilir.

Yer: Hayaka Artı / Çukurcuma, İstanbul
Tarih: 1 – 15 Haziran 2012
Ziyaret saatleri: Perşembe – Cumartesi, 13.00 – 17.00 arasında
İletişim: 0212 219 42 46

 

 

 

 

Leave a Comment

Previous post:

Next post: