Film gösterimi: Chitty Chitty Bang Bang / Uçan Otomobil

by BDK on 15/05/2012

Çocuk edebiyatının en büyük ustalarından Roald Dahl’ı ve kitaplarını seviyorsanız, bu filmi de kaçırmamalısınız. Ünlü çocuk filmi “Chitty Chitty Bang Bang / Uçan Otomobil”, “Pegasus ile Yükseklere Uçuş” sergisi kapsamında gösteriliyor.

Senaryosunu Roald Dahl’ın yazdığı 1968 tarihli müzikal film “Chitty Chitty Bang Bang”, bir diğer ünlü yazarın, James Bond serisine imza atan Ian Fleming’in aynı isimli kitabından sinemaya uyarlanmış.

Öyküsü 1910′lu yıllarda geçen filmin kahramanları Caractacus Popps isimli çılgın bir bilimadamı, Caractacus’un iki sevimli çocuğu Jeremy ve Jemima, en az Caractacus kadar deli büyükbaba,  çılgın icatlara ilgi gösteren güzel ve iyi yürekli Truly ve elbette Uçan Otomobil Chitty Chitty Bang Bang…

Acımasız Baron Bomburst tarafından kaçırılanbüyükbabayı kurtarmak için, Baron’un ülkesi Vulgaria’ya giden kahramanlarımız, burada bir diğer acımasız karakter olan çocuk düşmanı “Child Catcher” ile karşılaşırlar. Hem babasını, hem de çocuklarını kurtarmak için aklını kullanan Caractacus’a Truly ve kentin zeki oyuncakçısı yardım eder.

19 Mayıs ve 3 Haziran 2012 tarihlerinden Beşiktaş Çağdaş – Mustafa Kemal Merkezi’nde gösterilecek filme katılım ücretsiz…

 

Yönetmen: Ken Hughes
Oyuncular: Dick Van Dyke, Sally Ann Howes
Yapım Yılı: 1968
Süre: 144 dk.
Türkçe alt yazı

 

Yer: Beşiktaş Çağdaş – MKM / Akatlar, İstanbul
Gösterim tarihi: 19 Mayıs 2012 Cumartesi, Saat: 11.30 – 13.45
                                   3 Haziran 2012 Pazar, Saat: 14.00-16.15

 

{ 1 comment… read it below or add one }

Berceste May 16, 2012 at 02:31

Muziklerine bayilirim…

Reply

Leave a Comment

Previous post:

Next post: