Film gösterimi: Mary Poppins / Uçan Dadı

by BDK on 06/06/2012

Çocuk edebiyatının başyapıtlarından “Mary Poppins”i beyazperdede izlemediyseniz, işte fırsat! “Pegasus ile Yükseklere Uçuş” sergisi kapsamında gösterilecek olan “Mary Poppins / Uçan Dadı”, çocuklara ve içindeki çocuğu her daim mutlu tutan yetişkinlere sihirle dolu birkaç saat vaat ediyor.

Öyküsü 1910 yılında Londra’da geçen film, acilen bir dadıya ihtiyaç duyan Banks Ailesi’nin ve özellikle ailenin iki çocuğu Jane ile Michael’ın sıradışı dadı Mary Poppins’le tanıştıktan sonra yaşadığı maceraları anlatıyor. Mary Poppins’in bazı sihirli yetenekleri vardır, bir parmak şıklatarak dağınık bir odayı toplayabilir, havada uçabilir, küçük çantasından kocaman ev eşyaları çıkartabilir. Poppins çocukları yanına alır ve hep birlikte kaldırıma çizilmiş olan manzara resimlerinin içine dalıp, bambaşka dünyalara doğru büyülü bir yolculuğa çıkarlar… (Bu eşsiz ve sıradışı dadıyı daha yakından tanımak için Bir Dolap Kitap’taki Mary Poppins yazısına bakmanızı öneririz.)

13 dalda birden aday gösterildiği Akademi Ödüllerinden, “en iyi aktris”, “en iyi müzik”, “en iyi şarkı”, “en iyi kurgu” ve “en iyi görsel efekt” dalında birer Oscar heykelciği ile dönen film, aralarında BAFTA, Altın Küre, Grammy ve Laurel ödüllerinin de bulunduğu 24 adaylıktan toplam 12 ödül daha kazandı.

16 Haziran 2012 Cumartesi günü Beşiktaş Çağdaş – Mustafa Kemal Merkezi’nde gösterilecek filme katılım ücretsiz…

 

Yönetmen: Roberts Stevenson
Oyuncular: Julia Andrews, Dick Van Dyke
Yapım Yılı: 1964
Süre: 139 dk.
Türkçe alt yazı

Yer: Beşiktaş Çağdaş – MKM / Akatlar, İstanbul 
Gösterim tarihi: 16 Haziran
Saat: 11.30 – 13.45

 

Leave a Comment

Previous post:

Next post: