Han Tiyatrosu çocuklar için yaz okulu açıyor

by BDK on 29/05/2012

Post image for Han Tiyatrosu çocuklar için yaz okulu açıyor

Han Tiyatrosu yaz boyunca farklı yaş grupları için çeşitli konuları kapsayan bir yaz okulu düzenleyecek.

Sanatın farklı kollarında çalışmaların yürütüleceği yaz okulu, içerikli yaz okulunda çocuklar kendilerini tanıma, beden ve seslerini kullanma becerisi kazanıp, özgüven edinerek sahneye adım atmanın tadına varacaklardır.

5-6, 7-9 ve 10-12 yaş grubu için düzenlenen yaz okulu Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri, 9.30- 17.30 saatleri arasında açık olacak.

Müzik atölyesi: Ses, kulak eğitimi ile koro çalışmalarının yapılacağı bu etkinlikte çocuklar birlikte hareket etmenin önemini kavrayacak, temel müzik bilgisi edinecekler.

Resim: Çocukların küçük kas gelişimlerini artıracak, psiko-motor gelişimlerine katkıda bulunacak bu etkinlikte temel çizim teknikleri, boyalar ve özellikleri öğreilecek; resimle eğlenceli etkinlikler yapılacak.

Küçük Yazarlar Atölyesi: Yaratıcı yazma çalışmaları, kağıda kaleme dokunma, hayalgücünü kağıtla buluşturma ve kendi öykülerini, masallarını, oyunlarını, şiirlerini yazma üzerine planlanmış bir atölyedir.

Çocuklarla el işi atölyesi:
Kukla yapımı, atık malzemelerden çeşitli obje yapımı, günlük hayatta işimize yarayacak araç gereç yapımını içeren bu atölyede çocuklar bir çok yönden hem el becerilerini geleiştirecek, hem hayalgücünü somut bir nesneye dönüştürme becerisini kazanacaklardır.

Dans: Çocuklar, temel dans figürlerinden yola çıkılarak bedenini tanıma, ritme uygun hareket etme, estetik hareket becerisi kazanma gibi beceriler kazanacak; çalışma, çocukların enerjilerini iyi bir şekilde değerlendirmelerini sağlayacak.

Sahneye İlk Adım: Bu etkinlikte çocuklar kendileri oluşturdukları oyunları sahnede sergilemeye çalışacaklar bir yandan da sahne ile ilgili temel teknikleri öğreneceklerdir.

Film Saati: Çocuklar için yapılmış film, belgesel, animasyon çizgi filmlerin gösterileceği, çocuğa yönelik görsel bir paylaşım saati olacaktır.

Çocuklar kitap okuyor: Bu saatte çocuklar yerli ve yabancı yazarlara ait çeşitli eserleri birlikte okuyup, paylaşımlarda bulunacaklar. Böylece genel kültürlerini, kelime dağarcıklarını geliştirecekler, okuma, vurgulama ve tonlama konusunda da bilgi edinmiş olacaklar.

Yaz Okulu dönemleri

  • I.Dönem: 18 Haziran – 6 Temmuz 2012
  • II.Dönem: 9 Temmuz -27 Temmuz 2012
  • III.Dönem: 30 Temmuz -17 Ağustos 2012
  • IV.Dönem: 27 Ağustos -14 Eylül 2012

Yaz Okulu yaş grupları
5-6 Yaş: Günde iki saat (10.00-12.00)
7-9 Yaş: Tam Gün
10-12 Yaş: Tam Gün

Yer: Han Tiyatrosu / Alsancak, İzmir
İletişim: 0232 464 52 86 – 0507 303 22 89 – info@hantiyatrosu.com

{ 1 comment… read it below or add one }

SERAP July 3, 2012 at 15:00

ben Bağlarbaşı nda Muzipo ya yolladım kızımı çok eğleniyor orada, fiyat da uygun ,akşam olduğunda gelmek istemiyor.Çok hoşuna gidiyor program hem havuz hem doğa sporlarına bayılıyor

Reply

Leave a Comment

Previous post:

Next post: