Kağıt Uçaklar Çocukların Elinde Canlanıyor ve Havalanıyor

by BDK on 15/05/2012

ZOOM Çocuk Müzesi (ZOOM Kindermuseum) ve çocukistanbul – İnformel Eğitim işbirliği ile düzenlenen interaktif “Pegasus ile Yükseklere Uçuş” sergisi kapsamında bir kağıt uçak atölyesi düzenleniyor.

“Kağıt Uçaklar Çocukların Elinde Canlanıyor ve Havalanıyor” başlıklı atölyede çocuklar aileleri ile birlikte farklı modellerde kağıttan uçaklar yapıp uçururken, uçmanın fiziğine dair temel kanunları da eğlenirken öğreniyorlar.

Farklı modellere ve özelliklere sahip, yapılışı ve uçuruluşu itibariyle farklı yüksekliklere, farklı uzaklıklara, farklı uçma stilleri ile uçan veya yere çakılan bir çok kağıt uçak modeli üzerinde çalışmaya ne dersiniz? En bilindik ve temel model, “Ok Modeli”, “Küt Burunlu Uçak”, “Kamikaze Uçağı”, tam bir sıra dışı “Vorteks” ve diğerleri bu atölyede 7-12 yaş çocukları ve aileleri bekliyor.

 

Atölye katılım ücreti: 10TL
Gir – Katıl, süreli etkinlik

Yer: Beşiktaş Çağdaş Sanat – MKM / Akatlar, İstanbul
Tarih: 20 Mayıs Pazar ve 2 Haziran Cumartesi
Saat: 14.00 – 17.00

{ 1 comment… read it below or add one }

ESRA May 15, 2012 at 12:01

Kağıttan uçak yapmanın tek modelini biliyorduk burada 4 çeşit uçak yaptık özellikle annelerinde çocuklarla kağıttan uçak yapması ve anı paylaşması güzeldi bizim için..Sonra uçakların üstüne isimlerimizi yazdık ve yarış pistinde uçaklarımızı yarıştırdık.Birde oradaki fiklm gösteriminde öğrendik ki kağıttan katladığınız uçakların bir yarışması yapılıyormuş çok hoştu:)

Reply

Leave a Comment

Previous post:

Next post: