Rönesans’ın 3 büyük ustası İstanbul’a geliyor.

by BDK on 21/05/2012

Post image for Rönesans’ın 3 büyük ustası İstanbul’a geliyor.

Sanat tarihinde unutulmaz izler bırakan Rönesans’ın “Üç Büyükler”i Leonardo da Vinci, Michelangelo ve Rafaello, interektif bir sergiyle İstanullu sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Üç büyük ustasının bilim ve sanatta bıraktığı izleri anlatan Türkiye’nin ilk interaktif sanat sergisi “The Great Masters” adını taşıyor. İsveçli sergi tasarım şirketi “Excellent Exhibitions AB” tarafından tasarlanan ve alanlarında uzman İtalyan küratörler Alessandro Vezzosi ve Francesco Buranelli tarafından hayata geçirilen “The Great Masters” sergisine 1 Haziran-31 Temmuz 2012 tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Vestel Ana Sponsorluğunda, Koleksiyon’un Katkılarıyla, Museo Ideale Leoanardo Da Vinci, Arter Tasarım ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşen sergide PACE Çocuk Sanat Merkezi tarafından çeşitli atölye çalışmaları da yapılacak.

Sergide, ziyaretçiler dokunmatik ekranlar vasıtasıyla Rafaello’nun yaptığı resimleri ve eski Roma kalıntılarını ölçme ve düzenleme çalışmalarını görebilecek, Leonardo’nun icatlarının mekanik özelliklerini deneyimleyebilecek, Michelangelo’nun Sistine Şapeli’nin tavanını boyarken yaşadığı zorluğu anlayabilecekler.

Bilim ve sanatın iç içe geçtiği dönemi anlatan “The Great Masters Sergisi”, 2010 yılında Göteborg, İsveç’te açılan ve 130 bin kişi tarafından ziyaret edilen “And There Was Light” sergisinin geliştirilmiş bir versiyonu olma özelliğini taşıyor.

Sergi, Müzekart sahipleri, 65 yaş üzerindeki ziyaretçiler ve toplu bilet alan katılımcılar tarafından indirimli olarak gezilebilecek.

Yer: Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi / Tophane, İstanbul
Tarih: 1 Haziran-31 Temmuz 2012
Ziyaret saatleri: Her gün, 10.00-19.00

{ 1 comment… read it below or add one }

senem May 21, 2012 at 13:15

Harika işler olmuş bu çocuk işleri :) Bayılarak takipteyim ve eminim herkes de aynı fikirdedir!

Reply

Leave a Comment

Previous post:

Next post: