Shrek Müzikali İstanbul’da!

by BDK on 14/05/2012

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 40. yılı, dünyaca ünlü bir kahramanla, bataklığın sevimli yeşil devi Shrek ile kutlanıyor. Broadway ve West End’den sonra ilk kez Türkiye’de Mehmet Ergen tarafından sahneye konan “Shrek Müzikali”, 7’den 70’e tüm izleyicilere keyifli dakikalar yaşatan bir müzikal komedi…

ortak yapımcılığını Talimhane Tiyatrosu’nun üstlendiği, DreamWorks Animasyon Filmi ve William Steig’in kitabından uyarlanan müzikal canlı orkestrası, orijinal müziğin Türkçe uyarlamaları ve dans performanslarıyla öne çıkıyor.

Öykünün kahramanı Shrek, bataklığında yalnız ve huzurlu bir hayat sürmektedir. Ta ki Pinokyo, Peter Pan, Çizmeli Kedi ve daha birçok masal kahramanı, Lord Farquaad tarafından bu topraklara gönderilene kadar. Herkes eski düzenine dönmek istemektedir. Ancak bunun tek yolu, bir ejderha tarafından korunmakta olan kuleden Prenses Fiona’yı kurtarmaktır. Bu tehlikeli yolculukta, sadık dostu Eşek’in Shrek’e katılmasıyla olaylar komik ve eğlenceli bir hal alır.

Oscar’dan DreamWorks Animation film ödülünü kazanan hikaye ve karakterler üzerine kurulu eğlenceli ve harikulade yeni bir prodüksiyonla, tüm yeni şarkılariyla sevilen karaktelere can veriyor. Tüm şarkılar, danslar, karşı konulmaz macera karışımları, kahkaha ve romanslarla masallar dünyası tersine çevriliyor.

Shrek Müzikali, İstanbul’un ardından Anadolu turnesine çıkacak ve Van, Gaziantep, Adana, Kayseri, Ankara ve Bursa‘daki çocuklarla buluşacak.

Yer: BKM / Beşiktaş, İstanbul
Tarih: 19 Mayıs 2012; 2 Haziran 2012; 9 Haziran 2012
Saat: 12.00 ve 16.00
İletişim: 0212 227 64 63
Ayrıntılı bilgi: http://www.akbanksanat.com/web/124-11280-1-1/akbank_sanat/tiyatrolar/tiyatrolar/shrek

Leave a Comment

Previous post:

Next post: